PLEIV CATOLICA-ROMANA DA LUMNEZIA

Cumbel-Peiden-Camuns-Tersnaus-Uors-Surcasti-Lumbrein-Surin-Vrin

Program:

 

Mesjamna, ils 14 d’uost

 9:00 Lumbrein: S. Messa en caplutta da Nossadunna.  
         Mfp Michel Casaulta

19:00 Cumbel: Rusari

 

Gievgia, ils 15 d’uost

Fiasta dall‘Asssumziun da Maria

 9:15 Surcasti: Eucaristia dalla fiasta cun benedicziun da jarvas e fluras (sur Albert)
         Mfp Plazia Albin-Ehrler
         Ministrants: Dominic ed Alyssa

10:30 Cumbel: Eucaristia dalla fiasta cun benedicziun da jarvas e fluras (sur Albert)
         Mfp Heinrich Arpagaus
         Mfp Rest Antoni Cabalzar
         Ministrants: Daniel e Mauro

 9:15 Lumbrein: Eucaristia dalla fiasta cun benedicziun da jarvas e fluras (sur Dirk)
         Mfp Mathias e Rosina Solèr-Brenner
         Ministrants: Leo ed Alessandro

10:45 Vrin: Eucaristia dalla fiasta cun benedicziun da jarvas e fluras (sur Dirk)
         Mfp Giusep Casanova
         Ministrant: Nico

17:00 Lumbrein: Rusari

19:00 Cumbel: Rusari


Venderdis, ils 16 d’uost

S. Roc

 9:00 Lumbrein: S. Messa en caplutta da s. Roc.
         Mfp Maria Capeder-Gliott

19:00 Cumbel: S. Messa.
         Mfp Marcella Alig-Arpagaus

  

Sonda, ils 17 d’uost

19:00 Cumbel: Rusari

19:00 Surin: Messa dalla dumengia (sur Dirk)

 

Dumengia, ils 18 d’uost

20. dumengia el ciclus annual

 9:15 Cumbel: Eucaristia dalla dumengia (sur Dirk)
         Mfp Hans Gieri Collenberg-Blumenthal
         Mfp Theodosia Arpagaus-Arpagaus

10:30 Tersnaus: Eucaristia dalla dumengia (sur Dirk)
         Ministrants: Fadrina ed Annica

 9:15 Vrin: Eucaristia dalla dumengia (sur Albert)
         Mfp Gion Antoni Solèr-Caminada
         Mfp Giusep Caviezel
         Mfp Robin Caminada
         Ministrants: Svenia e Lucas

10:45 Lumbrein. Eucaristia dalla dumengia (sur Albert)
         Mfp Maria Mengia Cabalzar-Capeder
         Ministrants: Fabian e Katharina

17:00 Lumbrein: Rusari

19:00 Cumbel: Rusari

 

Gliendisdis, ils 19 d’uost

 8:00 Cuschnaus: Survetsch divin per l’entschatta digl
         niev onn da scola 2019/20 en halla dalla casa
         da scola (sur Peter e sur Dirk)

17:00 Lumbrein: Rusari

19:00 Cumbel: Rusari

 

Mardis, ils 20 d’uost

19:00 Cumbel: Rusari

19:00 Vrin: S. Messa

 

Mesjamna, ils 21 d’uost

S. Pius X., papa

 9:00 Lumbrein: S. Messa

19:00 Cumbel: Rusari

 

Gievgia, ils 22 d’uost

Maria Regina

17:00 Lumbrein: Rusari

19:00 Cumbel: Rusari

 

Venderdis, ils 23 d’uost        

19:00 Cumbel. S. Messa.
          Mfp Eugen Caduff-Camiu

 

Sonda, ils 24 d’uost

S. Barclamiu, apiestel

 7:00 Vrin/Puzzatsch: S. Messa en honur
         da s. Barclamiu

19:00 Lumbrein: Messa dalla dumengia (sur Dirk)
         Mfp Helena Collenberg-Capaul

19:00 Cumbel: Rusari

 

Dumengia, ils 25 d’uost

21. dumengia el ciclus annual

Unfrenda per la Caritas Svizera

Cor da Maria. Perdanonza a Cumbel

10:00 Cumbel: Eucaristia dalla fiasta cun processiun
         accumpignada dalla musica da Vrin (sur Dirk)
         Mfp Imelda Heisch-Decurtins
         Mpf Constantin Caduff-Tomaschett
         Mfp Rest Giachen Caduff-Caduff

         Ministrants: Daniel e Mauro

17:00 Lumbrein: Rusari

19:00 Cumbel: Devoziun festiva da perdanonza
         e benedicziun cul Sontgissim